Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

Baner naglowek Dzika6 02 

 

49 INTERCAMP Związku Drużyn Zbąszynek

2016-05-13-00-INTERCAMP-ZD-ZbaszynekW dniach 13-16 maja br. reprezentacja Związku Drużyn ZHP w Zbąszynku wchodząca w skład 650 osobowego polskiego kontyngentu wzięła udział w 49 Inter Campie, który odbył się w czeskim mieście Jaromer, w leżącej w nim Twierdzy Josefov. Na zlot przyjechało około 3   tysięcy skautów z całego świata, w tym z Francji, Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Irlandii, Belgii, Holandii, Czech, Niemiec, Szwajcarii, Rumuni, Włoch, Słowacji i oczywiście z Polski. Naszą reprezentację tworzyli : Magdalena Maciejewska – opiekun, Wiktoria Dura, Kacper Lichtarowicz, Jakub Mikołajczyk, Oliwia Gliniecka, Jakub Stańko, Marlena Wachowska, Karolina Buśko, Maria Kawczyńska, Daniel Jaworski, Wiktoria Dudek i Kajetan Rusiecki.

   Zlot rozpoczął się w piątek 13 maja. Dzień ten przeznaczony był głównie na rozbijanie namiotów i nawiązywanie nowych znajomości. Na miejsce grupa dotarła po południu i od razu zabrała się do stawiania namiotów w podobozie szóstym, ramię w ramię z zakwaterowanymi tam Czechami, Amerykanami, Francuzami, Irlandczykami i Brytyjczykami. Wieczorem, na przygotowanej wcześniej scenie, odbył się koncert popularnego czeskiego zespołu. 

 W sobotę rano odbył się oficjalnie otwierający zlot apel. Po apelu nadszedł czas na przygotowanie się do 9 kilometrowej wędrówki. Na szlaku towarzyszyli naszej grupie skauci z brytyjskiej 1st Snodland Scout Group. Podczas wędrówki wszyscy musieli wykazać się odwagą, sprytem i zręcznością. Rozwiązywali zagadki, przenosili rzeczy bez użycia rąk i zwiedzali okoliczne podziemia, wspaniale się przy tym bawiąc wraz z angielskimi przyjaciółmi. Po południu nadszedł czas na przygotowanie się do Food Festivalu - wydarzenia, podczas którego była okazja zasmakować potraw z różnych zakątków świata i rozdać materiały promocyjne o naszej gminie. Przygotowane nasze stoisko z bigosem, cieszyło się naprawdę sporą popularnością i przyciągało nie tylko Polaków, ale też Amerykanów czy Czechów. 

 Niedziela rozpoczęła się od utworzenia międzynarodowych grup, które przez cały dzień wykonywać miały wspólnie najróżniejsze zadania. Za wykonanie każdego z nich otrzymywało się naklejkę, a po zebraniu 24 każdy uczestnik otrzymywał plakietkę "Be a hero!". Cały nasz patrol wykazał się odpowiednimi umiejętnościami, otrzymując tym samym wspomniane plakietki. Wieczorem ponownie odbył się koncert, śpiewogranie z przyjaciółmi z Opola i Wrocławia.

  W poniedziałek po ceremonii zamknięcia, spakowanie i powrót do domu z nadzieją, że przyszłym roku uda się wziąć udział w jubileuszowym 50 Inter Campie w Warendorf, w Niemczech

Komenda Związku Drużyn pragnie podziękować za wsparcie realizacji tego trudnego zadania p. Burmistrzowi Zbąszynka Wiesławowi Czyczerskiemu, pracownikowi działu promocji gminy p. Agnieszce Ratyńskiej, paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Kosieczynie, firmie transportowej p. Mirosława Pokorskiego z Nowego Kramska, składnicy harcerskiej Woda, Góry, Las z Poznania oraz rodzicom uczestników zlotu. Fotorelacja

Komendant ZHP ZD Zbąszynek
      hm. Zbigniew Buśko

Kontakt

 biuro@lubuska.zhp.pl

Telefon: 783 253 079

Biuro czynne:

godz. 9.00 - 15.00

Strony Hufcowe

banner-www-Gorzow-w2-2015-01-09

baner-www-Skwierzyna-w2

baner-www-Strzelce-Kraj-w3

Baner-www-Nowa-Sol

Hufiec Zielona Gra-cover na strone choragwi

baner-www-Zagan-w4

baner-www-Szprotawa-w1

baner-www-Sulecin-w1

radio logo pelne czarne