1procent-baner-5

Betlejemskie Światło Pokoju 2014 w Hufcu ZHP Słubice

2014-12-228-01-BSP-w-Slubicach 19 grudnia. Hasło tegorocznej sztafety brzmiało ,,Pokój jest w nas". Tego samego wieczoru w Słubickim Liceum Ogólnokształcącym odbył się „Wieczór kolęd i pastorałek” organizowany przez 5 DH "Krąg", 50 ŚDH "Granica" oraz 5 GZ "Dzielne Orły". W wydarzeniu wzięli udział Rodzice oraz inni mieszkańcy Słubic. Zuchy przygotowały jasełka, natomiast drużyny harcerskie zaśpiewały najpiękniejsze, polskie kolędy i pastorałki. Na sam koniec wszyscy wspólnie zaśpiewali kolędę pt. "Cicha Noc". Uwieńczeniem całej imprezy było przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju. Na wspólnym wieczorze harcerze nie poprzestali, był to dopiero początek pracy, aby BŚP dotarło w każde miejsce w Słubicach.

2014-12-228-16-BSP-w-Slubicach   Tuż po Preludium Bożonarodzeniowym, 20 grudnia światło przekazano Burmistrzowi oraz mieszkańcom Słubic . Następnie atmosferę umilił świetny pokaz ognia grupy "Bombastic".

W niedzielę, 21 grudnia miało miejsce przekazanie BŚP w kościele p. w. Ducha Świętego oraz w kościele p. w. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Tego samego dnia na moście, już po raz 11 odbyło się przekazanie światła Niemcom. 2014-12-228-08-BSP-w-SlubicachPóźniej przemaszerowaliśmy na wigilię hufca Słubice ZHP. Była to doskonała okazja do spotkania się wszystkich drużyn z Hufca Słubice.

W ostatnich dniach przed świętami Betlejemskie Światło Pokoju dotarło również do Starostwa Powiatowego w Słubicach oraz słubickich przedszkoli. Wierzymy, że idea Betlejemskiego Światła Pokoju przypomniała wszystkim, iż „Pokój na ziemi zaczyna się w nas samych”. Fotorelacja pwd. Marek Kryger

Drużynowa 5GZ "Dzielne Orły"
  pwd. Agata Ilcewicz-Kryger  HO

11 listopada w Hufcu Słubice ZHP

2014-11-11-w-Slubicach-0596 Rocznicę Odzyskania Niepodległości słubiccy harcerze i zuchy, jak co roku uczcili uroczystą Mszą w intencji Polski. Na tym, jednak nie skończyło się. Po południu 5 DH „Krąg”, próbna 50 ŚDH „Granica”, próbna DH „Number One” i 5 GZ „Dzielne Orły” wzięły udział w grze z okazji 11 listopada. Gra polegała na dostarczaniu i odbieraniu rozkazów od Józefa Piłsudskiego. 2014-11-11-w-Slubicach-13Aby zdobyć rozkaz dzieci miały do wykonania różne zadania. Najciekawsze okazało się ułożenie z liści daty 11 listopada. Natomiast najtrudniejszym zadaniem był quiz historyczny, jednak ku zdziwieniu Druhów harcerze i zuchy doskonale sobie poradziły! Podsumowaniem i jednocześnie uwieńczeniem tego dnia było wspólne świeczkowisko i gawęda Druha Komendanta.

Relację i zdjęcia nadesłała Drużynowa 5GZ "Dzielne Orły"
           pwd. Agata Ilcewicz-Kryger HO

2014-11-11-w-Slubicach-06  2014-11-11-w-Slubicach-17  2014-11-11-w-Slubicach-18

Komenda Hufca w Słubicach ma nową siedzibę

logo-Hufca-Slubice-w4010 marca 2014 roku hm. Tadeusz Strażewicz komendant hufca Słubice ZHP. zaprezentował nową siedzibę Komendy Hufca. Inauguracja odbyła się w gronie przyjaciół słubickiego harcerstwa senator RP Heleny Hatki - przewodniczącej Lubuskiej Rady Przyjaciół Harcerstwa, Tomasza Ciszewicza - Burmistrza Słubic oraz hm.Teresy Dreszer - zastępcy komendant hufca Słubice ZHP. GRATULUJEMY.

Święto Niepodległości w Hufcu Słubice

5 DH „Krąg” i 5 GZ „Dzielne Orły” 95 rocznicę odzyskania niepodległości zaczęły świętować 6 listopada, przez wzięcie udziału w akcji społecznej, organizowanej przez Muzeum Józefa Piłsudskiego - "Mamy Niepodległą!". Harcerze i zuchy z Hufca Słubice wysłali 100 kartek pocztowych do ludzi w całej Polsce.

Czytaj więcej: Święto Niepodległości w Hufcu Słubice

Święto Pieczonego Ziemniaka w Słubicach

W minioną sobotę 21.09.2013r. w Słubicach 5 Gromada Zuchowa „Dzielne Orły” wraz z 5 Drużyną Harcerską „Krąg” obchodziły Święto Pieczonego Ziemniaka.
Swoje święto rozpoczęli gawędą oraz krzyżówką na temat ziemniaków. Oczywiście po raz kolejny wiedza zuchów na temat kartofli zachwyciła wszystkich zgromadzonych. Potem dzieci brały udział w konkurencjach ziemniaczanych. Zaczynając od rzutów bulbą, poprzez slalom z grulą na łyżce, a kończąc na sztafecie z pyrą. Po ciekawych i śmiesznych

zabawach przyszedł czas na wysiłek manualny. Tego dnia nawet majsterka była związana z ziymiokiem. Mianowicie wszyscy mieli stworzyć „ziemniaczanego ludka”.

Uwieńczeniem święta było wspólne jedzenie pysznych ziemniaków z ogniska oraz kiełbasek. Harcerze i zuchy odliczają dni do następnego Dnia Pieczonego Ziemniaka! Fotorelacja

Informację nadesłała Drużynowa 5GZ "Dzielne Orły" dh pwd. Agata Ilcewicz HO