Betlejemskie Światło Pokoju 2014 ♦ "Pokój jest w nas!"♦ Betlejemskie Światło Pokoju 2014 ♦ "Pokój jest w nas!"♦ Betlejemskie Światło Pokoju 2014 ♦ "Pokój jest w nas!"

11 listopada w Hufcu Słubice ZHP

2014-11-11-w-Slubicach-0596 Rocznicę Odzyskania Niepodległości słubiccy harcerze i zuchy, jak co roku uczcili uroczystą Mszą w intencji Polski. Na tym, jednak nie skończyło się. Po południu 5 DH „Krąg”, próbna 50 ŚDH „Granica”, próbna DH „Number One” i 5 GZ „Dzielne Orły” wzięły udział w grze z okazji 11 listopada. Gra polegała na dostarczaniu i odbieraniu rozkazów od Józefa Piłsudskiego. 2014-11-11-w-Slubicach-13Aby zdobyć rozkaz dzieci miały do wykonania różne zadania. Najciekawsze okazało się ułożenie z liści daty 11 listopada. Natomiast najtrudniejszym zadaniem był quiz historyczny, jednak ku zdziwieniu Druhów harcerze i zuchy doskonale sobie poradziły! Podsumowaniem i jednocześnie uwieńczeniem tego dnia było wspólne świeczkowisko i gawęda Druha Komendanta.

Relację i zdjęcia nadesłała Drużynowa 5GZ "Dzielne Orły"
           pwd. Agata Ilcewicz-Kryger HO

2014-11-11-w-Slubicach-06  2014-11-11-w-Slubicach-17  2014-11-11-w-Slubicach-18

Komenda Hufca w Słubicach ma nową siedzibę

logo-Hufca-Slubice-w4010 marca 2014 roku hm. Tadeusz Strażewicz komendant hufca Słubice ZHP. zaprezentował nową siedzibę Komendy Hufca. Inauguracja odbyła się w gronie przyjaciół słubickiego harcerstwa senator RP Heleny Hatki - przewodniczącej Lubuskiej Rady Przyjaciół Harcerstwa, Tomasza Ciszewicza - Burmistrza Słubic oraz hm.Teresy Dreszer - zastępcy komendant hufca Słubice ZHP. GRATULUJEMY.

Święto Niepodległości w Hufcu Słubice

5 DH „Krąg” i 5 GZ „Dzielne Orły” 95 rocznicę odzyskania niepodległości zaczęły świętować 6 listopada, przez wzięcie udziału w akcji społecznej, organizowanej przez Muzeum Józefa Piłsudskiego - "Mamy Niepodległą!". Harcerze i zuchy z Hufca Słubice wysłali 100 kartek pocztowych do ludzi w całej Polsce.

Czytaj więcej: Święto Niepodległości w Hufcu Słubice

Święto Pieczonego Ziemniaka w Słubicach

W minioną sobotę 21.09.2013r. w Słubicach 5 Gromada Zuchowa „Dzielne Orły” wraz z 5 Drużyną Harcerską „Krąg” obchodziły Święto Pieczonego Ziemniaka.
Swoje święto rozpoczęli gawędą oraz krzyżówką na temat ziemniaków. Oczywiście po raz kolejny wiedza zuchów na temat kartofli zachwyciła wszystkich zgromadzonych. Potem dzieci brały udział w konkurencjach ziemniaczanych. Zaczynając od rzutów bulbą, poprzez slalom z grulą na łyżce, a kończąc na sztafecie z pyrą. Po ciekawych i śmiesznych

zabawach przyszedł czas na wysiłek manualny. Tego dnia nawet majsterka była związana z ziymiokiem. Mianowicie wszyscy mieli stworzyć „ziemniaczanego ludka”.

Uwieńczeniem święta było wspólne jedzenie pysznych ziemniaków z ogniska oraz kiełbasek. Harcerze i zuchy odliczają dni do następnego Dnia Pieczonego Ziemniaka! Fotorelacja

Informację nadesłała Drużynowa 5GZ "Dzielne Orły" dh pwd. Agata Ilcewicz HO

(pn-pt) 800 - 1600