VIII Festiwal Piosenki Harcerskiej "Siorba 2017"

logo siorba-2015-w2Organizator:
Hufiec Międzyrzecz ZHP im. Zawiszaków, Międzyrzecki Ośrodek Kultury

Uczestnicy: zespoły harcerskie i zuchowe

Termin: 28 stycznia 2017 roku

Miejsce: Międzyrzecki Ośrodek Kultury

Zgłoszenia: na karcie zgłoszenia (w załączeniu) do 21.01.2017 roku. (liczba miejsc ograniczona)

Wpisowe: 15 zł

Więcej szczegółów w załączonej Informacji o Festiwalu

Kampania Bohater w 19 DH "Wataha" z Pszczewa

2016-09-19 Kamp Boh 19DH Wataha Pszczew-HMiedzyrzecz-0019 września 2016 w szkole podstawowej w Pszczewie miał miejsce uroczysty zjazd harcersko-zuchowy. Na inauguracji roku harcerskiego zebrali się harcerze, zuchy, rodzice oraz goście.

Po powitaniu oraz zapaleniu symbolicznej świecy przez panią dyrektor Halinę Banaszkiewicz rozpoczęło się niezwykłe spotkanie obfitujące w gry, zabawy i piosenki harcerskie przy akompaniamencie gitary.

2016-09-19 Kamp Boh 19DH Wataha Pszczew-HMiedzyrzecz-01Druhna Komendantka Maria Siuta zaszczyciła zebranych gawędą o Oldze Drahonowskiej – Małkowskiej. Zgromadzeni goście w skupieniu wysłuchali opowieści o twórczyni polskiego skautingu. Wzruszającym momentem było odśpiewanie hymnu harcerskiego oraz tzw. iskierka przyjaźni. Następnie goście udali się na słodki poczęstunek.
Cieszy fakt, że tradycja harcerska w naszej szkole jest podtrzymywana, tym bardziej że powitaliśmy nowe twarze w naszym gronie.

Czuwaj!

Drużynowa 19 DH "Wataha" w Pszczewie
            Anna Lemańska

Kampania Bohater w 2DH "Iskry" Hufca Międzyrzecz

2016-12-19 Kampania-Bohater-2DH-Iskra-HMiedzyrzecz

Nadesłała: phm Maria Sobczak

2 GZ "Słoneczna Gromada" realizuje zadania Kampanii Bohater

Czuj !

2016-12-17-03-Kamp-Bohater-zadanie2-2GZ-H-Miedzyrzecz2016-12-17-07-Kamp-Bohater-zadanie2-2GZ-H-MiedzyrzeczTo my zuchy 2 Gromady Zuchowej „Słoneczna Gromada” należące do Szczepu ZHP „Płomienie” z Hufca Międzyrzecz ZHP im. Zawiszaków. Meldujemy wykonanie kolejnego zadania w ramach Chorągwianej Kampanii Bohater.
Podjęliśmy się wykonania zadania, aby wykonać paczkę podarunkową dzieciom potrzebującym. Na zbiórce postanowiliśmy, że każdy z nas odda swoją zabawkę dzieciom ze szpitala. Jak postanowiliśmy tak zrobiliśmy. Wszystkie prezenty, aby tego cały duży worek, zapakowaliśmy i ruszyliśmy do szpitala.

Tam pani pielęgniarka zaprosiła dzieci, które mogły wyjść z łóżek na spotkanie z nami. Zaśpiewaliśmy piosenki i przekazaliśmy dzieciom zabawki. Myślimy, że bardzo się ucieszyły. Najbardziej podobał im się zamek dla księżniczek, który podarowała dzieciom Dagmara. Wierzymy też w to, że zabawki umilają dzieciom czas spędzony w szpitalu i pomagają im wracać do zdrowia.W załączeniu kilka zdjęć.

Czuj, zuchy 2 GZ „Słoneczna Gromada”

Nadesłała: phm. Hanna Barczewska

Strony Hufcowe