Baner 2016 BN20-05

Rada Chorągwi przyjęła tegoroczne kierunki pracy chorągwi

2014-12-28 logo-RCH-w2-200Pierwsza rada chorągwi już za nami. Podsumowaliśmy miniony rok. Dokonaliśmy oceny zeszłorocznych kierunków pracy chorągwi i wyznaczyliśmy nowe na ten rok. Jednym z najważniejszych celów będzie prawidłowe działanie wszystkich struktur naszej Chorągwi z wytycznymi Systemu Pracy z Kadrą (przyjęte rok temu rekomendację z ewaluacji tego systemu zostaną wkrótce wtłoczone w pracę naszych komend) jak i przede wszystkim takie przeszkolenie kadr, aby pracowały świadomie metodą harcerską (zgodnie z obecnym trendem w naszej organizacji, tutaj też komendy powinny otrzymać informacje jak ożywić sferę specjalności w naszych hufcach, zgodnie z wolą zjazdu chorągwi). Istotne będzie również budowanie poczucia naszej wspólnotowości - w końcu za chwilę zlot i podsumowanie kampanii bohater, a także godne uczczenie faktu, że jesteśmy już 60 lat jedną chorągwią.

Czytaj więcej: Rada Chorągwi przyjęła tegoroczne kierunki pracy chorągwi

Apel Komisja Dialogu i Współpracy o opinię w sprawie składki członkowskiej

składkiKomisja Dialogu i Współpracy w imieniu Rady Chorągwi apeluje do wszystkich Instruktorów, harcerzy i rodziców o opinię w sprawie składki członkowskiej w naszej Chorągwi. Rozumiemy, że wypełnianie kolejnej ankiety może budzić niechęć. Jednakże sprawa jest dość ważna dla nas wszystkich, dotyczy naszych przyszłych składek w organizacji.
Pragniemy poznać opinię możliwie szerokiego grona członków ZHP jak również rodziców dzieci należących do organizacji.

Naszym zadaniem będzie zaproponowanie wysokości składki członkowskiej obowiązującej od 1 października 2017. Chcemy aby nasza decyzja była poparta również oczekiwaniami wszystkich zainteresowanych.

Prosimy o wypełnienie ankiety i przekazanie tej informacji wszystkim naszym członkom i rodzicom w drużynach, szczepach, hufcach.

Termin: do 10-03-2017 (piątek)

Link do ankiety

Z harcerskim pozdrowieniem Czuwaj

Komisja Dialogu i Współpracy Rady Chorągwi Ziemi Lubuskiej

Rada Chorągwi: Komunikat dla drużynowych i komend hufców

ankieta ekoscanRada Chorągwi zwraca się do wszystkich drużynowych o pilne wypełnienie poniższej ankiety - w związku z ewaluacją planu operacyjnego chorągwi z roku 2016.
Komendy hufców prosimy o bezzwłoczne udostępnienie tej ankiety na stronach i fanpage'ach hufców oraz przesłanie maili do swoich funkcyjnych.

Link do ankiety.
Czas badania wyznacza się do 7 lutego 2017 r.
Same zaś komendy hufców prosimy o wypełnienie ankiety przesłanej do nich drogą mailową!

phm. Mariusz Groblica
Przewodniczący Rady Choragwi Ziemi Lubuskiej ZHP

UWAGA WAŻNE I PILNE!

logo chzl artykulZ przykrością informujemy, że musieliśmy odwołać konferencję. Dziękujemy tym którzy wysłali zgłoszenia i przepraszamy, że do wydarzenia nie dojdzie. Składki wkrótce zostaną odesłane na Wasze konta.

phm. Mariusz Paweł Groblica
                      Przewodniczący Rady Chorągwi
Ziemi Lubuskiej ZHP

Już wkrótce konferencja instruktorska w naszej Chorągwi

2016-10-22-Koferencja-Instruktorska-strona1c2016-10-22-Koferencja-Instruktorska-strona2cKomenda Chorągwi oraz Rada Chorągwi Ziemi Lubuskiej ZHP zaprasza wszystkich instruktorów naszej chorągwi, i nie tylko na konferencję instruktorską pt. "Wczoraj, Dziś, Jutro" z udziałem m.in. Wiceprzewodniczącego ZHP hm. Mariana Antonika.
Zapisy do 14.10.2016 online pod adresem TUTAJ
Szczegóły dostępne na plakatach.
Prosimy wszystkie komendy hufców o udostępnienie informacji na swoich stronach oraz zachęcenie jak największej ilości swoich instruktorów do udziału w tym wyjątkowym spotkaniu.

phm. Mariusz Paweł Groblica
                      Przewodniczący Rady Chorągwi