baner-naglowek-10-2019 02

Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Drodzy nauczyciele, wykładowcy akademiccy oraz drogie druhny i druhowie, którzy również na co dzień jesteście nauczycielami i kształceniowcami.

Z okazji Waszego święta życzymy Wam wszystkim pomyślności oraz spełnienia wszelkichplanów i pragnień zawodowych oraz dziękujemy za trud włożony w naszą edukację i edukację wszystkich członków naszej organizacji.

Bez Waszego poświęcenia i ciągłego podnoszenia swoich kwalifikacji nie mielibyśmy dziś tak wielu wykształconych rodaków.

Bardzo dziękujemy!

Rozkaz specjalny S 2/2019 hm. Grzegorza Woźniaka

Z ogromnym żalem zawiadamiamy że odszedł na wieczną wartę wybitny, wielki, niezastąpiony  hm. Eugeniusz Galant

imagesCAB51FBHhm-Eugeniusz Galant-odszedł na wieczna wartę H-Strzelce -Kraj

Poniżej rozkaz specjalny hm. Grzegorza Woźniaka - Kuratora Sądowego Chorągwi Ziemi Lubsukiej ZHP

Rajd Driada 2019

Tylko do 9 października, można zsię jeszcze zgłosić na 11 edycję Rajdu Harcerskiego "Driada" w Drezdenku.

W tym roku w Stark Industries spotka się mnóstwo bohaterów uniwersum Marvela, gotowych do walki. Thanos sam się nie pokona!
Organizatorzy czekają na Was.

Lubuscy harcerze z wizytą u Pani Marszałek Elżbiety Anny Polak

1 października hm. Grzegorz Woźniak, wspólnie z hm. Grzegorzem Bazydlo byli gośćmi Pani Marszałek Województwa Lubuskiego – Elżbiety Anny Polak.

Spotkanie było okazją do porozmawiania o aktualnej sytuacji w jakiej obecnie znajduje się Chorągiew Ziemi Lubuskiej ZHP zarówno pod względem prawnym jak i finansowym. Nie zabrakło także czasu na prezentację realizowanych przedsięwzięć, a także planów na najbliższą przyszłość. Jednym z wiodących tematów spotkania było otwarcie Harcerskiego Centrum Rozwoju, które odbyło się w ubiegłą sobotę w Zielonej Górze. Nasi przedstawiciele zaprezentowali plan rozwoju Centrum oraz podziękowali za list jaki z tej okazji do lubuskich harcerzy skierowała Pani Elżbieta Anna Polak.

Pani Marszałek podkreśliła, że nowa perspektywa unijna otwiera nowe możliwości współpracy w ramach priorytetu: "Region silny społecznie, region bliżej obywatela". Marszałek przedstawiła także inne możliwości wsparcia naszych działań oraz możliwe typy projektów.

Tradycją już stało się, że sprzymierzeńcy lubuskiego harcerstwa otrzymują od nas symbol chorągwi, czyli naszą chustę harcerską z nowym logo Chorągwi Ziemi Lubuskiej ZHP. Pani Marszałek otrzymując chustę podkreśliła, że sama chusta jak i nowe logo idealnie wpisują się w tożsamość województwa lubuskiego.

Czcimy Naszych Bohaterów

29 września 2019 r. (niedziela) o godzinie 19.15 w kościele p.w. Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze odbędzie się msza św. w intencji zmarłego czery lata temu Powstańca Warszawskiego  hm.Wiesława Cieśli ps.Wacek, 80 rocznicy powstania Szarych Szeregów i zmarłych i żyjących członków Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowe

28 września 2019 r. w 80. rocznicę powstania Szarych Szeregów i powstania Polskiego Państwa Podziemnego, delegacja seniorów harcerskich członków HKI "Czerwona Szpilka" udała się na cmentarz komunalny w Zielonej Górze i złożyła kwiaty pod płytą hm.Wiesława Cieśli ps."Wacek" i pod obeliskiem poświęconym Szarym Szeregom i Armii Krajowej.

Czytaj więcej: Czcimy Naszych Bohaterów

Warszawa - Uczestnicy Alertu stworzyli wirtualną mapę pamięci o Szarych Szeregach

Dzisiaj członkowie reprezentacji naszej Chorągwi na Ogólnopolską Zbiórkę Alertu Pamięci w Warszawie wzięli udział w szczególnych przedsięwzięciach, organizowanych przez Chorągiew Stołeczną oraz Główną Kwaterę ZHP, związanych oczywiście z 80. rocznicą powstania Szarych Szeregów.

Rano nasi harcerze wyruszyli na grę miejską w formie spaceru, a ich zadaniem było odnaleźć miejsca związane z polskim państwem podziemnym oraz przesłać je na wskazany adres, by stać się częścią wirtualnej mapy pamięci o Szarych Szeregach. Po południu w harcerskim gronie na Mariensztacie, odbył się przemarsz wszystkich uczestników zbiórki spod Kolumny Zygmunta na Plac Piłsudskiego. Tam, w towarzystwie pocztów sztandarowych i asysty wojskowej, miał miejsce uroczysty apel, w trakcie którego zostały zameldowane wszystkie chorągwie oraz przekazany został apel Szaroszeregowców harcerzom z całej Polski.

Po całym dniu pełnym wrażeń ze zwiedzania Warszawy, ale przede wszystkim pełnionej służby, wszyscy udali się do miejsca zakwaterowania.

Lesław Józefowicz
członek reprezentacji chorągwi biorącej udział w zbiórce

Biuro czynne:

NIW TABLICZKA www