Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

baner-naglowek-10-2019 02 

 

Nowe władze Chorągwi

Logo ChZL - zmienionyrs-03aTuż przed Świętami, 21 grudnia 2018 r. odbyła się w Zielonej Górze druga część przerwanego Zjazdu Chorągwi. Termin nie był zbyt dogodny, a mimo to, spora część delegatów (29 z 34) zostawiła na chwilę świąteczne przygotowania i przyjechała do Zielonej Góry aby wspólnie dyskutować nad najważniejszymi kwestiami dotyczącymi przyszłości naszej Chorągwi. Jedną z takich rzeczy był zgłoszony na poprzedniej części Zjazdu projekt uchwały o rozwiązaniu Chorągwi. W głosowaniu projekt ten został jednogłośnie odrzucony dając tym samym jasny sygnał dla całej chorągwianej społeczności, że chcemy aby nasza Chorągiew istniała i nie pozwolimy zniweczyć efektów ponad 60-letniej pracy naszych poprzedników. Podczas obrad Zjazdu delegaci głosowali także nad udzieleniem absolutorium instruktorom, którzy w ciągu ostatnich czterech lat wchodzili w skład Komendy Chorągwi, a przypomnijmy, że w tym czasie mieliśmy dwie Komendy Chorągwi – jedną kierowaną przez komendanta hm. Artura Dolińskiego, a po zjeździe nadzwyczajnym w grudniu 2017 roku drugą prowadzoną przez hm. Grzegorza Bazydło. Na Zjeździe podjęto także uchwałę o zamknięciu „Kampanii Bohater” ze skutkiem negatywnym. Zjazd wybrał także nowe władze Chorągwi: Komisję Rewizyjną, Radę Chorągwi oraz Sąd Harcerski (w dalszym ciągu nie było kandydata na funkcję komendanta Chorągwi), którymi kierować będą:

- hm. Stanisława Niemira (przewodnicząca Komisji Rewizyjnej Chorągwi),

- hm. Dariusz Zajączkowski (przewodniczący Rady Chorągwi),

- hm. Tadeusz Strażewicz (przewodniczący Sądu Harcerskiego Chorągwi).

Nowo wybranym władzom serdecznie gratuluję i życzę owocnej służby. Szczególne podziękowania za pomoc w organizacji drugiej części Zjazdu kieruję do phm. Kasi Śliwińskiej- Krowirandy za ogarnięcie zjazdowego biura i posiłku oraz phm. Jarka Zasackiego za przygotowanie i posprzątanie sali.

Dnia 28 grudnia 2018 r. druhna Naczelniczka poinformowała komendantów i delegatów, że w związku z niewybraniem przez Zjazd komendanta i komendy chorągwi, Główna Kwatera powołała dwóch pełnomocników: hm. Grzegorza Woźniaka oraz hm. Grzegorza Bazydło, których głównym zadaniem na najbliższe miesiące jest prowadzenie bieżących spraw Chorągwi oraz doprowadzenie do zwołania zjazdu nadzwyczajnego, który wybierze nowego komendanta i komendę.

hm. Grzegorz Bazydło

 

Kontakt

 biuro@lubuska.zhp.pl

Telefon: 78 325 30 78

Biuro czynne:
godz. 10.00 - 15.00

NIW TABLICZKA www

baner boczny-2020-w04z

Inspektor-Ratowniczy-Choragwi-logo-01